На кафедрі військової підготовки КПНУ імені Івана Огієнка розпочались вступні іспити

З 18-го вересня 2017 року на кафедрі військової підготовки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка розпочалась вступна компанія.

(more…)

Присягаю ніколи не зрадити Українському народові!

29 липня 2017 року, на кафедрі військової підготовки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася церемонія складання Військової присяги на вірність Українському народові курсантами-випускниками кафедри. В урочистому заході взяли участь керівники міста та району, посадові особи гарнізону, представники ветеранських та громадських організацій.

Також на заході були присутні батьки та родичі, друзі випускників, представники силових відомств, вищих навчальних закладів регіону та інші гості.

Ритуал прийняття військової присяги як клятви воїна на вірність своєму народові, Вітчизні відомий з давніх-давен. На території сучасної України його започатковано у IX ст. з приходом на наші землі скандинавів. Саме від них було запозичено цей обряд.

Військова присяга — документ юридичної сили, що має велике державне значення. Офіційний текст Військової присяги затверджено Постановою Верховної Ради України 6 грудня 1991 року, (сьогодні діє із змінами внесеними згідно із Законом №1420-ІV (1420-15) від 03.02.2004).

У ній сформульовано найважливіші вимоги, які ставляться до воїна і які він має неухильно виконувати в інтересах національної безпеки України.

 Ритуал Військової присяги є святом, що уособлює доблесть і героїзм усіх поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі.

До складання Військової присяги під керівництвом досвідчених офіцерів-викладачів кафедри, курсанти-випускники пройшли 30-денний збір, під час якого закріпили одержані протягом навчання на кафедрі теоретичні знання і практичні навички. Крім того, вони виконали навчальні вправи зі стрільби із стрілецької зброї на стрільбищі військового навчального центру.

За час навчання на кафедрі, майбутні офіцери виховали в собі високі моральні якості, змужніли, набули певного військового досвіду та навичок, загартувались фізично, навчились мужньо переносити всі випробування та складнощі військової служби, стали справжніми фахівцями інженерної справи.

Сьогодні вони практично готові до виконання військового обов’язку, адже старанно навчалися і опановували знання та вміння, необхідні для майстерного володіння довіреною зброєю, військовою технікою.

Добрим словом та хвилиною мовчання учасники урочистостей згадали тих хто відстоюючи цілість і незалежність України віддав своє життя в боротьбі з агресором, щоб наше мирне сьогодення стало можливим.

Усвідомлюючи важливість відповідальності за обраний шлях, понад 320 майбутніх офіцерів (15% з них дівчата) чітко карбуючи крок, один за одним виходили на середину плацу для прийняття Військової присяги. Стримуючи хвилювання, вони давали клятву на вірність Українському народові. Звучали прості, але сповнені глибокого змісту слова. Це день, який залишиться в їх пам’яті на все життя.

Рідні та близькі, друзі від радості й гордості, за складанням присяги спостерігали зі сльозами. Щемливі душевні почуття у всіх присутніх на святі викликало звернення курсанта-випускника Мельника до своєї нареченої прямо на стройовому плацу.

Вітаючи майбутніх захисників Вітчизни зі знаменною подією у їх житті начальник кафедри полковник Брижатий Є.І. закликав запам’ятати цей день як особливий день непорушної клятви патріота України: «Велика честь для молодої людини стояти на варті миру та незалежності своєї Батьківщини, наполегливо оволодівати військовими знаннями, адже Україні потрібні освічені та обдаровані, амбітні молоді люди, які хочуть бути корисними своїй Вітчизні в цей нелегкий час. Сьогодні перед лицем своїх побратимів та батьків Ви дали присягу бути вірними захисниками української держави, непохитно стояти на сторожі її свободи і незалежності.

Вже сам факт, що ви стоїте на цьому плацу, говорить про те, що ви надзвичайно талановиті, цілеспрямовані і трудолюбиві. Я вірю в те, що ви всі доб’єтеся успіху. Ви люди нової формації, яка народилася і виховувалася в роки української державності, ви маєте навчитися об’єднувати свої зусилля заради досягнення поставленої мети, тоді ви обов’язково досягнете бажаного».

Завершився ритуал прийняття Військової присяги урочистим маршем та загальним виконанням пісні «Козацька похідна».

Сяяло переможно сонце, лунали бадьорі мелодії, на обличчях курсантів-випускників – спокій і упевненість, а в очах батьків – гордість за своїх синів і дочок. Неповторність моменту, краса звуків, гармонія руху. Чіткість ритму стройового кроку. Саме таким видався день, який запам’ятають курсанти-випускники на все життя.

« 1 of 2 »

Екзамен на зрілість

Після вивчення теоретичної та проходження практичної частини навчання на Кафедрі військової підготовки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, державними комплексними іспитами завершується 30-ти денний польовий збір у студентів 3-го та 2-го випускних курсів.

Continue reading Екзамен на зрілість

За крок до лейтенантських зірок

«Ми навчилися багато нового і стали на крок ближче до отримання омріяного звання – молодший лейтенант. Ми впевнено крокуємо до своєї мети, долаючи всі перепони. З кожним днем стаємо сильнішими, мудрішими та дорослішими. Адаптація закінчилася, і ми відчуваємо себе військовими, які здатні виконувати завдання за фахом. Наш колектив як ідеально спрацьований механізм вирішує будь-які проблеми!»

– ці слова з бойового листка «Блискавка» від 9 липня 2017 р., випущеного учасниками заключного збору випускників кафедри військової підготовки К-ПНУ ім. Івана Огієнка.

Continue reading За крок до лейтенантських зірок

Вмілі у навчанні – вправні у бою!

Офіцер не лише повинен бути прикладом у виконанні вправ зі стрілецькою зброєю, а й уміти методично правильно організувати заняття і, якщо необхідно, повести за собою підлеглий особовий склад.

Continue reading Вмілі у навчанні – вправні у бою!

Про присвоєння військового звання “Молодший лейтенант” в 2016 році

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Н А К А З

Міністра оборони України
(по особовому складу)

 

“ 26 ” листопада 2016 р.                           м. Київ            № 1109

 

Відповідно до підпункту 4 пункту 51 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України нижчепойменованим громадянам, які здобули відповідну вищу освіту, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали встановлені іспити та атестовані до офіцерського складу на кафедрі військової підготовки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка університету, ПРИСВОЇТИ первинне військове звання “МОЛОДШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ ЗАПАСУ”:

…(далі згідно алфавітного списку)

Міністр оборони України

генерал армії                                                                              С. Т. ПОЛТОРАК

Отримати військовий квиток офіцера запасу з відміткою можна у військкоматах в яких студент перебуває на обліку (при собі мати приписне свідоцтво), коли буде направлена особова справа у військкомат.