Навчально-матеріальна база

Склад і структура навчально-матеріальної бази кафедри створені у відповідності з Інструкцією “Про організацію освітньої діяльності у вищих військових навчальних закладах Збройних сил України та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів України”, затвердженої наказом Міністра оборони України та Міністерства освіти і науки України від 13.04.05 № 221/217.

Наявний стан навчально-матеріальної бази кафедри в цілому відповідає вимогам нормативних документів, забезпечує навчальний процес, дозволяє проводити всі види занять, готувати офіцерів запасу згідно вимог кваліфікаційних характеристик.

Заняття на кафедрі військової підготовки проводяться в навчальних корпусах № 1 та 2, розташованих у військовому містечку №2, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 56.

Стан навчальних корпусів відповідає санітарно-технічним нормам. Для відпрацювання практичної складової військової підготовки використовуються лабораторії з макетами військової техніки, діючий парк інженерної техніки та навчальний полігон інженерних військ.

НАВЧАЛЬНІ КОРПУСИ ТА СПОРУДИ

АУДИТОРІЇ, СПЕЦІАЛІЗОВАНІ КЛАСИ, КАБІНЕТИ, ІНШІ НАВЧАЛЬНІ ТА НАВЧАЛЬНО-ДОПОМІЖНІ ПРИМІЩЕННЯ

НАВЧАЛЬНО-ЛАБОРАТОРНА БАЗА (ЛАБОРАТОРНЕ УСТАТКУВАННЯ, ВИМІРЮВАЛЬНА ТА ОБЧИСЛЮВАЛЬНА ТЕХНІКА, ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ НАВЧАННЯ І КОНТРОЛЮ, НАОЧНЕ ПРИЛАДДЯ)

ПОЛІГРАФІЧНА БАЗА

Устаткування копіювально-розмножувальної дільниці, яка являє собою поліграфічну базу кафедри. З метою удосконалення та поліпшення поліграфічної бази на кафедрі використовується сучасна цифрова, кольорова міні-друкарня. Вона забезпечує в повному обсязі потреби навчально-виховного процесу та життєдіяльності кафедри в кольоровому друці.

НАВЧАЛЬНА БІБЛІОТЕКА

Якісне засвоєння програм підготовки з громадянами за програмою офіцерів запасу забезпечує навчальна бібліотека. Загальний книжковий фонд бібліотеки складає 188463 примірників літератури.

ПАРК ТЕХНІКИ

ПОЛЬОВА НАВЧАЛЬНОМАТЕРІАЛЬНА БАЗА

На навчальному полігоні обладнані: містечко фортифікації та маскування, містечко інженерних загороджень, містечко вибухової справи, містечко військових доріг, містечко мостів та переправ, автодром, машинодром, тактичне поле, містечко захисту від зброї масового ураження, стрільбище, лінія технічного обслуговування машин інженерного озброєння, літній табір.

МІСТЕЧКО ФОРТИФІКАЦІЇ ТА МАСКУВАННЯ

Призначене для проведення практичних та тактико-спеціальних занять з фортифікації і маскування та відпрацювання нормативів з обладнання фортифікаційних споруд та маскування позицій військ.

МІСТЕЧКО ІНЖЕНЕРНИХ ЗАГОРОДЖЕНЬ

Призначене для проведення практичних занять з підготовки до встановлення та знешкодження (знищення) окремих протитанкових, протипіхотних та мін-пасток, об’єктних мін, отримання практичних навичок зі знешкодження артилерійських та авіаційних боєприпасів.

МІСТЕЧКО ВИБУХОВОЇ СПРАВИ

Призначене для вивчення вибухових речовин, засобів підривання, а також приладдя необхідного для виконання вибухових робіт, проведення практичних занять.

МІСТЕЧКО ВІЙСЬКОВИХ ШЛЯХІВ

Призначене для проведення практичних та тактико-спеціальних занять з інженерної розвідки шляхів руху військ, вивчення та практичного виконання робіт з будівництва ділянок доріг з дорожнім покриттям різного типу, виготовлення водовідвідних та водопропускних споруд, відпрацювання нормативів з влаштування переходів через різні перешкоди.

МІСТЕЧКО ВІЙСЬКОВИХ МОСТІВ

Призначене для проведення практичних та тактико-спеціальних занять з військових мостів по інженерній розвідці мостів, вивчення та виготовлення елементів всіх видів мостів, вивчення мостобудівних засобів.

МІСТЕЧКО ПЕРЕПРАВ

Призначене для проведення практичних та тактико-спеціальних занять.

АВТОДРОМ, МАШИНОДРОМ

Призначений для відпрацювання практичних вправ з водіння інженерної техніки, а також завантаження колісних машин на залізничну платформу.

НАВЧАЛЬНЕ ТАКТИЧНЕ ПОЛЕ

Призначене для проведення практичних, тактико-спеціальних занять, навчань.

МІСТЕЧКО СПЕЦІАЛЬНИХ МІН

Призначене для проведення практичних занять зі встановлення та знешкодження протитранспортних та спеціальних мін, отримання практичних навичок при роботі з протитранспортними та спеціальними мінами.

ПІДРИВНЕ ПОЛЕ

Призначене для проведення практичних занять із застосуванням бойових вибухових речовин та засобів підривання при вогневому та електричному способах підривання елементів конструкцій з дерева, металу, бетону та залізобетону, ґрунтів та скельних порід, проведення занять із застосуванням засобів імітації.

МІСТЕЧКО ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ

Призначене для проведення практичних занять по вивченню електротехнічних засобів, відпрацюванню нормативів з розгортання та роботи на електротехнічних засобах по дисципліні ”Електропостачання військ та електротехнічні засоби”.

МІСТЕЧКО ПРОТИДЕСАНТНИХ ЗАГОРОДЖЕНЬ

Призначене для проведення практичних занять зі встановлення та знешкодження (знищення) протидесантних мін, невибухових протидесантних загороджень.

МІСТЕЧКО НЕВИБУХОВИХ ЗАГОРОДЖЕНЬ

Призначене для проведення практичних занять зі встановлення, подолання (пророблення проходів) в невибухових протипіхотних та протитанкових загородженнях.

МІСТЕЧКО ПОЛЬОВОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ

Призначене для проведення практичних занять по вивченню засобів польового водопостачання, відпрацюванню нормативів з розгортання та роботи на засобах польового водопостачання.

ЛІНІЯ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

Призначена для проведення занять по ТО та ремонту техніки в польових умовах, вантаження гусеничних машин на залізничну платформу, розгортання рухомих засобів ТО і ремонту, а також відпрацювання технічних нормативів.

СТРІЛЬБИЩЕ

Призначене для виконання вправ стрільб зі стрілецької зброї, виконання 1-ї вправи з метання ручних осколкових гранат, а також проведення занять з вогневої підготовки.

ОПТИКО-ЕЛЕКТРОННИЙ ТИР

Призначений для проведення занять з вогневої підготовки.

СПОРТИВНА БАЗА КАФЕДРИ

СПОРТИВНИЙ ЗАЛ

АТЛЕТИЧНИЙ ЗАЛ

ПРИМІЩЕННЯ ГІДРОТЕРМІЧНИХ ПРОЦЕДУР

ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ПЕРЕОДЯГАННЯ З ДУШОВОЮ КІМНАТОЮ

СТАДІОН

СПОРТИВНІ МІСТЕЧКА

СМУГА ЗАГАРТУВАННЯ ТА ПЕРЕШКОД

ВОДНА СТАНЦІЯ